Planyo online booking system
Katso kaikki 29 kuvaa

Ylläs Pollu B

Ylläs Ylläsjärvi   4.6 (15 arvostelua)
8 henkilöä   3 makuuhuonetta

Hintaan sisältyy: Loppusiivous, Takkapuut

Tyyliä ja Lapin tunnelmaa – tämä keloparitalon puolikas ei jätä kylmäksi! Ylläs Pollu B:ssä vuodepaikkoja löytyy jopa 8:lle hengelle. Kaikki makuutilat löytyvät yläkerrasta. Kolme makuuhuonetta ja yksi makuualkovi takaavat yksityisyyttä ja omaa rauhaa tarvittaessa. Portaiden yläpäässä on turvaportti pienimpiä varten.

Alakerrasta löytyvät tunnelmallinen olohuone/ruokahuone sekä hyvin varusteltu keittiö. Sauna- ja kylpyhuonetilat on täysin remontoitu vuonna 2023. Tässä yhteydessä kylpyhuonetilaan lisättiin WC. Lisäksi alakerrasta löytyy erillinen WC. Pukuhuoneessa on pesukone ja kuivauskaappi vaatehuoltoa varten. Lapsia varten löytyy matkasänky, syöttötuoli ja potta.

Ylläs Pollun pihalla on erillinen varasto, jossa voit säilyttää esim. suksia ja muita varusteita. Avonainen grillauspaikka takapihalla kutsuu mukaviin grillaushetkiin. Talviurheiluun mökki toimii mainiosti, sillä ladut lähtevät 300 metrin päästä ja Ylläksen rinteille on 5 km. Ylläsjärven...

Näytä lisää
Pinta-ala: 90 m²
Rakennettu: 1991

Varustelu

Hiihtolatu lähellä
Ilmainen WiFi
Sähköauton lataus sallittu
Takka
Lemmikit sallittu

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Pakastin
  • Kahvinkeitin
  • Vedenkeitin
  • Leivänpaahdin
  • Liesi/uuni
  • Induktioliesi
  • Mikro
  • Pyykinpesukone
  • Kuivauskaappi
  • Sähkösauna
  • Suihku
  • Sisä-WC
  • WC 2 kpl
  • TV
  • Hiustenkuivaaja
  • Musiikkisoitin
  • Matkasänky
  • Syöttötuoli
  • Potta
  • Ilmalämpöpumppu
  • Pulkkia
  • Potkukelkka
  • Auton lämmitystolppa
  • Sähköauton latauspiste
  • Ulkotulipaikka

Etäisyydet

Ruokakauppa: 1,9 km, Ravintola: 1,9 km, Hiihtolatu: 0,3 km, Hiihtokeskus: 5 km, Skibussi: 1,9 km, Moottorikelkkareitti: 0,3 km, Lentokenttä: 38 km, Rautatieasema: 32 km, Naapuri: 0 km, Kylpylä: 5 km, Helsinki: 958 km, Rovaniemi: 162 km

Hyvä tietää

Tuloaika: 16:00
Lähtöaika: 10:00

Talvisesongin ulkopuolella tulo- ja lähtöajoissa voidaan joustaa. Lue lisää

Liinavaatesetti: 30 €. Sisältää lakanat, kylpypyyhkeen ja käsipyyhkeen yhdelle hengelle.
Lemmikit: Sallittu 50 € lemmikkimaksua vastaan
Sähköauton lataus: 50 €
Tupakointi: Ei sallittu

Tarkista hinta


Sijainti

Parintie 1 B, 95980, Ylläsjärvi

Arvostelut

Ylläs Pollu B
(15 arvostelua)
Kommentit: 1-10  11-15  
Doris28.02.2025
Wir haben noch nie so eine gut ausgerüstete Küche gesehen. Ganz grosses Lob dafür. Es wäre wertvoll, wenn Sie die Cheminee Anleitung in Englisch übersetzen könnten. Wir haben nur die finnische Anleitung gefunden.
Great to hear! Thank you so much for your feedback. We will definitely translate the fireplace instructions into English before the next season. Welcome again!
-AuroraCottage
Jonna15.02.2025
Siisti, toimiva ja tunnelmallinen kelomökki. Erityisesti sauna on upea ja tilava. Mökki hyvällä paikalla. Hiihtoladuille lyhyt kävelymatka ja Eelin kaupalle alle 2km. Rinteisiin autolla muutamassa minuutissa.
Kiitos paljon palautteesta! Mukava kuulla, että mökki ja erityisesti sauna olivat mieleen. Tervetuloa uudelleen! -AuroraCottage
Pekka07.02.2025
Hieno mökki ja hienot puitteet. Koko perhe tykättiin tästä tosi paljon. Kiitos, kiitos, kiitos.

T. Pekka, Roosa ja Eliel
Ihana kuulla, että koko perhe viihtyi! Kiitos paljon palautteesta ja lämpimästi tervetuloa uudelleen! -AuroraCottage
Anamaria-mihaela08.01.2025
It was amazing , I left for cleaning staff some fruits and wine , was a pleasure to stay at Pollu B , thank you so much !
Thank you for your feedback and kindness! We look forward to welcoming you again.
-AuroraCottage
Tero 29.07.2024
Ylläs Pollu B on kaunis ja viihtyisä mökki. Toimiva uudehko keittiö, jossa kaikki tarvittava ruoanlaittoon. Kylpyhuone & sauna todella hienot. Lapsiperheelle sopiva kohde. Mökissä syöttötuoli ja matkasänky (sängyssä ei patjaa, mutta meillä oma mukana onneksi). Rappusten yläpäässä turvaportti, mutta alhaalla ei. Olisi plussaa, mikäli myös alakerrassa olisi portti lapsia varten. Varusteina myös pyykinpesukone ja kuivauskaappi. Täällä oli mukava lomailla. Suositellaan myös muille lämpimästi!
Kiitos palautteesta. Mukavaa kuulla että Ylläs Pollussa on ollut mukava lomailla! Lämpimästi tervetuloa uudelleen! -AuroraCottage
Niko02.03.2024
Kaikki toimi hienosti, oikein mukava loma oli! 🙂
Jes! Tosi kiva kuulla, tervetuloa uudelleen. -AuroraCottage
Pasi20.02.2024
Mökki oli sitä, mitä netissä luvattiin: tunnelmallinen, rauhallinen ja viihtyisä. Erityisesti sauna, keittiö ja takka saavat kiitosta 🙂

Kaipasimme olohuoneeseen suurempaa yhteistä lököttelyaluetta. Myös mökin ilmastointilaitteen kanssa oli hienoisia haasteita (mökin lämpötila laski satunnaisesti, vaikka laitteeseen ei koskettu).

Mökin sijainti on ideaalinen sellaiselle, joka haluaa omaa rauhaa - palvelut silti riittävän lähellä. Eli juuri sitä, mitä me kaipasimme.
Kiitos paljon palautteestanne, ja ilo kuulla, että mökki vastasi odotuksianne ja että se oli tunnelmallinen, rauhallinen ja viihtyisä, juuri kuten oli luvattu. -AuroraCottage
Esa05.02.2024
Mökki vastasi odotuksia ja niitä kuvauksia, joita siitä oli annettu. Voin suositella. Rauhallinen sijainti, todella siisti ja kivasti sisustettu. Todella hyvä sauna oli plussaa. Jos nyt jotain negatiivista haluaa sanoa, niin mökki oli melko kaukana muista aktiviteeteista paitsi mutkamäkeilystä. Aika paljon tuli ajettua Ylläsjärven ja Äkäslompolon väliä.
Kiitos paljon palautteesta ja tervetuloa uudelleen! -AuroraCottage
Miia17.09.2022
Mökki vastasi täysin sivuston kuvausta. Kelomökissä on vain sitä jotakin. Viihdyimme Ylläs Pollu B:ssä erittäin hyvin.
Loppusiivouksen ulkoistaminen on loman päättymisen kruunaus. AuroraCottagen kautta vuokraus sujuu erittäin sujuvasti ja lisäksi pariin kysymykseen vastattiin heti. Kiitos Ylläs Pollu B & AuroraCottage!
Kiitoksia mahtavasta palautteesta ja tervetuloa uudestaan vuokraamillemme mökeille Ylläksellä! - AuroraCottage
Riitta28.08.2022
Our client had enjoyed the cabin a lot.
Great to hear! Welcome again. -AuroraCottage
Kommentit: 1-10  11-15  

AuroraCottage Oy

VARAUSTIEDUSTELUT

info@auroracottage.com

045 787 416 02

ma-pe 9-17, la 10-13

PÄIVYSTYS

Huoltoon tai siivoukseen liittyvät asiat hoitaa ensisijaisesti kohteen huolto- tai siivousyritys, joiden yhteystiedot löydät mökkikansiosta. Mikäli ongelma ei ratkea sitä kautta, saat meidät kiinni sähköpostilla info@auroracottage.com tai numerosta 045 787 416 02.